Ціни в Польщі

Ціни в Польщі та на яку зарплату прожити в Польщі?

На яку зарплату прожити в Польщі

Будь-який працівник хоче знати, скільки він зможе заробляти, чи вистачить цих коштів, щоб не тільки прожити самому, але і висилати сім’ї або з часом перевезти всю родину, забезпечуючи їх в Польщі. Звичайно, ця країна найдешевша з інших країн Євросоюзу в плані ціни, що вельми привабливо для емігрантів.
Починаючи з 2016 року, мінімальна зарплата не може бути нижче 1355 злотих щомісяця. Це за умови, що працівник працює 8 годин по 5 днів на тиждень. Але якщо ви тільки почали трудову діяльність, то мінімальний показник може бути на рівні від 1480 злотих нето. Нічний час роботи розраховує з урахуванням 20% надбавки.

На відміну від інших країн, поняття прожиткового мінімуму в Польщі представлено двома показниками:

  • Біологічний прожитковий мінімум, який становить з усіма витратами на харчування, житло, медичні послуги, транспорт і так далі…  541,90 злотих для людини, яка живе окремо і 427,90 злотих на людину для сім’ї, яка складається з двох людей пенсійного віку.
  • Соціальний прожитковий мінімум, до якого входять не тільки побутові потреби, але і соціальний пакет потреб, такі як відпочинок, освіту, можливості для розвитку і інші – 824,52 злотих на людину в складі сім’ї і до 1058,50 злотих на самотнього дорослої людини .

 

Житло

Будь-емігрант стикається з питанням щодо проживання. І в даному випадку питання ціни дуже важливе, так як він буде складати основну частку доходу. При виборі слід враховувати, що в Польщі, як і в Україні, використовується стандартний принцип – чим ближче до центру, тим дорожче. Наприклад, ліжко-місце в гуртожитку обійдеться від 500-800 злотих, квартира-студія в серці міста – орієнтовно 1500 злотих, в спальних районах ─ від 1200 злотих. Слід не забувати, що в деяких випадках доведеться платити за комунальні витрати і заставний платіж.

Харчування

Що стосується харчування, то тут можна завжди знайти чим смачно поживитися по власниму гаманцю. При цьому не доведеться навіть урізати свій денний раціон, просто знайти супермаркети, де продукти дешевші і закуповувати их 1-2 рази на тиждень. Хліб в магазині можна купити за 0,5-0,7 євро, молоко коштує 0,6 євро за пляшку, десяток яєць від 0,7 до 1 євро, сир коштує від 3 до 5 євро, свинина 2,7-3, 2 євро за кг, курка про 2 євро за кг, яловичина 3,5 євро за кг. Сосиски коштують 1,2 євро, а ковбаса, в залежності від сорту – 3,2-7,3 євро за кг. Овочі і фрукти в середньому коштують 0,5-1 євро. Якщо ви не любите готувати, то пообідати в кафе зможете за 1,5 до 5 євро.

Проїзд

Громадський транспорт не тільки комфортний, але і недорогий вид. Наприклад, ціни в Варшаві складають:

  • Вартість однієї поїздки на метро становить 3,40 злотих (0,77 євро), в нічний час – 4,80 злотих (1,2 євро).
  • Вартість однієї поїздки на таксі 3 злотих / км в денний час, в нічний час, святкові та вихідні дні – 4,5 злотих / км.
  • Вартість однієї поїздки на трамваї становить 3,4 злотих.
  • Вартість разового квитка для поїздки на автобусі становить 3,4 злотих, оплата нічних рейсів в 2 рази вище – 4,8 злотих.
Медичні послуги

Хоч ціни на ліки не відрізняються від українських, але практично всі виписуються тільки за рецептом лікаря. Без рецепта вам будуть доступні лише елементарні речі, на зразок гарячого чаю від застуди, бинтів, шприців. А оскільки в Польщі страхова медицина, то просто так заявитися в державну лікарню ви теж не зможете.
Звернення до приватного лікаря вам обійдеться в копієчку. Наприклад, якщо необхідно до стоматолога, то вартість пломби становитиме 250-400 злотих, консультація невролога – 250 злотих, виписка рецепта у лікаря – 50 злотих.

Телефонія та інтернет

Популярними операторами в країні є T-Mobile (Heyah.), Orange Polska, Play і PLUS. В середньому розцінки у них однакові:
• 1 хвилина розмов на всі мережі – 0,27-0,29 злотих.
• 1 SMS на всі мережі – 0,09- 0,20 злотих.
• Інтернет – 0,02 злотих / 100 kB

 

<<<<<< ЗАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТНІ ДАНІ >>>>>>

Схожі записи